Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Sperm Sayısını Yükseltmek İçin Ne Yapmalı?

Sperm Sayısını Yükseltmek İçin Ne Yapmalı?

Sperm sayısının azlığı ve kalitesizliği bebek sahibi olmanın önüne bir engeldir. Erkeklerde sperm sayısını yükselmek için yapılacaklar makalemizin devamında anlatıldı.

Çiftlerin bebek sahibi olmalarının önündeki en büyük engellerden biri de, sperm azlığıdır. Sperm sayısının az olması hamile kalma riskinin oldukça düşük olması demektir. Sperm sayısının yükseltilmesi için uzmanlarımızın bir takım tavsiyeleri kesinlikle var. Bebek sahibi almak isteyen oysa sperm sayısı düşük olduğu için olamayanlara, sperms sayısını arttırmak için yapılacaklar açıklandı.

Sperm Sayısını Desteklemek İçin Yapılması Gerekenler

Sperm sayısının düşüklüğü bir fazla ailenin çocuk sahibi olabilmesinin önündeki en manâlı engellerden bir her birine olarak göze çarpıyor. Sperm sayısı spermiogram testi adı verilen bir nesil sperm sayısı ölçümü yöntemi ile sayılabilmektedir. Sperm sayısının sayılması laboratuar ortamlarında hassas bazı çözümleme yöntemleriyle yapıbilmektedir. Spermin dış etraf koşullarında çabucak ölmesi sebebiyle bu nesil testlerin laboratuvar ortamlarında yapılmasında üstünlük vardır. Sperm sayısının düşüklüğü organizmanın sperm üretimindeki bazı aksaklıklardan meydana gelebileceği gibi beslenmeden kaynaklı bir takım sebepler de sperm sayısının ve kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. Oysa sperm kalitesini sağlamlaştırmak defalarca önemli tedavi süreçlerinden geçmeyi gerektirmez. Alınacak basit bazı tedbirler bir uçtan bir uca keza sperm sayısını artırabilir hem de üreme potansiyelini önemli anlamda artıran sperm kalitesi de yükseltilebilir. Hemen sperm sayısını artmak için ne gibi tedbirler işe yaramaktadır bunlara göz atalım

Sperm sayısı ve şişmanlık arasında ilişki varmı?

Sperm kalitesi ile obezite aralarında zıt bir ilişki bulunmaktadır. Kilolu kişilerde sperm sayısındaki düşüklük oldukça manidardır. Bu durumda lüzum zayıflama diyetleri gerekse egzersizler oldukça işe yarayabilmektedir. Keza gazlı ve kafeinli içecekler sperm sayısını düşüren içecekler olarak bilinmektedir. Bu bakımdan sperm kalitesi ve sayısını yükseltmek için bu cins içeceklerden uzak durulmalı, mümkünse bolca meyve sebze tüketilmelidir.

Erkeklerde Sperm Kalitesini Ve Sperm Sayısını Arttıran Besinler Nelerdir?

Aşağıda bahsedecğimiz yiyeceklerin büyük bir kısmı sahiden bizlerin afrodizyak besinler, ya da cinsel gücü arttıran yiyecekler olarak ta tanıdık gıdalar olarak sayılabilir. Bazılarını günlük hayatımızda farkında olan olmasak ta yerken bazılarını ise cinsel gücü arttırıcı etkisi sebebiyle bilinçli bir biçimde tüketiyoruz.

Çilek: Çilek gerçekte içerdiği bol miktardaki E vitamini ile sperm kalitesini ve sperm miktarını artırıyor. Çileğin faydaları aralarında bir öteki özellik ise erkeklerde ereksiyon karşılayan bir meyve olmasıdır. Erkeğin cinsel isteğini de artıran çilek cinsel ricası ve libidoyu güçlendiriyor. Çileğin sperm sayısını desteklemek ve afrodizyak etkisini ortaya dahil etmemek için ortalama olarak günde 2 kase taze çilek yemek yemek ve bunu yaklaşık 1 hafta sürdürmek gerekmektedir.

Avokado: Sperm sayısını artmak için avokado da reel manada mucize bir nebati etki sağlıyor. Bilhassa avokadoda bulunan besinler ve nebati yağ asitleri ve antioksidanlar erkeklerde testosteron ve diğer seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Avokado meyvesinin sperm artmak için kullanımı durumunda sperm sayısını yükselten etkisi 14 günde ortaya çıkıyor. Alt haftada 3 kere yemek kaydıyla. Yani kısacası avokado erkeklerde sperm miktarında önemli oranda büyüme sağlıyor.

Zencefil: Vücudun ısısını artırarak bayan ve erkekte uyarıcı etki yapıyor. Erkekte uzun süreli ereksiyon sağlıyor. Haftada 4 defa bir parça zencefil tüketenler etkisini 1 saat içinde görüyor.

Domates: A vitamini deposudur. Bu, seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Daha pozitif spermin alınan zevk miktarını artırdığı gerçeğinden yola çıkarak 2 hafta boyunca günde 1 domates yiyenlerin bu sebzenin cinsel hayatlarına etkisini anında ayrım edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Muz, incir: Muz ve incirde insanlarda sevinç hormonu olarak aşina ve çikolata yendiğinde olduğusalgılanan serotoninin seviyesini yükseltiyor. Bu da sperm üretimine olumlu yönde yansıma yapıyor ve kişinin üzerindeki stresin kalkmasına niçin oluyor. Keza incir çekirdeği ile muzda bulunan potasyum, çinko gibi mineraller, sperm üretiminde sahiden çok gereklilik duyulan besinler olarak uyarı çekiyor.

Harnup: Keçiboynuzu meyvesi eski çağlardan bu yanlamasına yaygın bir biçimde kullanılan doğal bir afrodizyaktır. Kadınlarda doğurganlığı artırır ve yumurta çatlatmak için nebati kür nedeniyle kullanılır. Erkeklerde ise sperm sayısı artıran etkisi nedeniyle yaygın bir biçimde faydalanılmaktadır.

Havuç: İçerdiği şeker kana çabuk karıştığı için enerji depolanmasını sağlıyor. Bir-iki tane tüketildiğinde yorgunluğu söküp atıyor.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Kadın kısırlığı ve tedavisi

Kadın kısırlığı ve tedavisi

1- TÜPLERLE – RAHİM KANALLARIYLA İLGİLİ PROBLEMLER Rahmin iki yanına yer alan tüpler yumurta ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*