Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Bilgileri / Üçgenin Taban Olmayan Kenarı Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi

Üçgenin Taban Olmayan Kenarı Kokusunun Nedenleri ve Tedavisi

Ayak kokusu sosyal yaşantımızı ilk elden etkileyen bir durumdur. Bir fazla çare yöntemi olmakla birlikte tek daimi tedavi yöntemi cerrahi müdahale gerektiren sempatik asap sistemini bloke etme yöntemidir.

Üçgenin Taban Olmayan Kenarı kokusu günlük yaşantıda adeta herkesin başına gelmesinden korktuğu, utanıp sıkıldığı bir durumdur.Sosyal yaşamı etkileyen ve başa gelmesi durumunda insanı sıkıntıya sokan, öz güvenini zedeleyen üçgenin taban olmayan kenarı kokusu gerçekten sanıldığı değin basit değildir. Önemli afiyet problemleri arasında görülen üçgenin taban olmayan kenarı kokusu doktorlar kadar çare edilmesi gereken bir hastalıktır.

Ayak kokusunun nedeni aslen ayaktaki terlemeye dayalı aşırı bakteri üremesi veya mantar oluşumuna dayanır. Çok nadir olarak görülse de bu hastalığın bazı kanserlerin belirtisi olabileceği de doktorlar göre bildirilmekte. bununla beraber troid, diyabet gibi sağlık sorunlarının habercisi olabiliyor. Çoğunlukla üçgenin taban olmayan kenarı kokusunun altında öbür hastalıklara dayanan bir niçin bulunamasa da stres ve bıkkınlık altındaki insanlarda da görülebiliyor.

Tedavi olunsa deha ayak kokusunu alıkoymak için tedbirler elde etmek ileride oluşabilecek sorunları en üye indirir. Başta her insan etap konusunda hijyeni alışkanlık haline getirmelidir. Günde asgari bir kez ayaklar ılık su ile yıkanmalıdır. Alt ki giyecek konusunda da itinalı olmanız gerek. Üremek için karanlık ve sıcak yerleri seven bakteriler için yapay cilt ve plastikten yapılan ayakkabılar epeyce bereketli yerler. Uzmanlar nefes alan pamuklu çorap ve reel deri pabuç kullanımının mantar ve bakteri üremesini engellemek için ilk adım olduğunu söylemekte.

But Kokusu Nasıl Giderilir? 

Birçok insanın muzdarip olduğu bu sevimsiz durumun halk arasında birçok çözümü var. Menekşe yağı, şifalı bitkilerden yapılma kremler, kına yanmak, pudralamak daha bulabileceğiniz onlarca çözümden sadece bazıları. Bu çözümler but terlemesini alıkoymak veya kokuyu çökme amacı güderler. Fakat bu çözümler kulaktan dolma olmakla beraber sorunun köküne inmediği için genelde etkili olmamakta, etkili olsa deha kısa süreli ve verimsiz çözümler sunacaktır katiyen reel bir tedavi yöntemi değildirler. En güvenilir ve etkili yol bir hekime gözükmek ve tedaviye kesintisiz devam etmektir. Maalesef tedavi kısa süreli değildir ve genelde hastalar bir vakit daha sonra pes eder veya ayrı yollara başvurma eğilimi gösterirler.

Tıpta da çoğu tedavi seçeneği önümüze sunulmakta. Doktorlar tarafından tek kalıcı tedavi olarak görülen, cerrahi bir müdahale gerektiren ve fazla faal olan cana yakın asap sitemini engellemek hastalar tarafından arada bir tercih edilmekte. Tek kalıcı tedavi yöntemi olan bu seçenek hastaları azıcık korkuttuğu ve maddesel olarak da herkesin karşılayamayacağı bir yöntem olduğu için halk genelde geçici tedavileri tercih etmektedir. Bu geçici çare seçeneklerinde ise SGK kadar karşılanan alüminyum klorid içeren su ve losyon kullanımı, sadece bir takım üniversite ve özel hastanelerde yer alan hastanın el ve ayaklarına suyun içerisinden içten elektrik akımı verilerek uygulanan iyon torofez tedavisi veya başka bir seçenek olarak botoks göze çarpmaktadır. Ama bunlar arasından en kısa olan botoks deha 6-7 ay aralarında çözüm sağlamaktadır.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Akne Nasıl Oluşur ?

Akne Nasıl Oluşur ?

Akne oluşumunun nedenleri Akne gençler ve yetişkinler arasında yüzde 85’ten fazlasını etkileyen, en sık görülen ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*