Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Uzmanlar uyardı egzama yürek hastalıklarını tetikleyebilir

Uzmanlar uyardı egzama yürek hastalıklarını tetikleyebilir

İngiliz araştırmacılar, ileri derece egzaması olanlarda, yürek krizi, felç ve kalp ritim bozukluğu riskinin daha pozitif olabileceğini belirtti. Araştırmacılar, bu grupta kalp yetmezliği riskinin de yüzde 70 daha pozitif olduğunun altını çizdi.

BMJ dergisinde yayımlanan çalışmada, araştırmacılar, ek tehlike eksik olsa da yetişkinlerin yaklaşık yüzde 10’unu etkileyen, bir cilt hastalığı olan egzamanın, halk sağlığı açısından önemli olduğunu bildirdi.

Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulundan Dr. Sinead Langan liderliğindeki uluslararası araştırma ekibi, egzaması olan, ortalama 43 yaşındaki 385 binden artı yetişkini inceleme ederek, her birini, egzaması olmayan, aynı yaş ve cinsiyetten beş kişi ile karşılaştırdı.

ÖLÜM RİSKİ ARTIYOR; Hastalar hafif, orta ya da ilerlemiş egzaması olanlar olarak sınıflandırıldı ve sıradan beş yıl baştan başa peşine düşüp takip edildi.

Çalışmada, ilerlemiş egzaması olanlarda felç riskinin yüzde 20, yürek damar rahatsızlığına emrindeki ölüm riskinin yüzde 30, stabil olmayan anjina, yürek krizi, atriyal fibrilasyon riskinin ise yüzde 40’dan daha artı olduğu gözlemlendi.

Araştırmacılar, bu grupta yürek yetmezliği riskinin de yüzde 70 daha fazla olduğunun altını çizdi.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*