Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Varis Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir ?

Varis Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir ?

sdsdsd-528x279

Varis Tedavisi Ve Belirtileri Nelerdir

Toplardamarların büyümesi ve şişmesine sebep olan damar tıkanıklığı ve yüksek basınç varis sorununu husule getirerek kişilere çeşitli rahatsızlıklar yaşatır. Varis, ayakta aşırı durmaktan, kan damarlarındaki kapakların düzensiz çalışmasından, sıkı ve sağlıksız kıyafet giyilmesi gibi nedenlerle meydana gelen, cilt üzerinde kötü görünüm veren bir rahatsızlıktır. Peki varis belirtileri nasıl olur? İşte varisin belirtileri sizlerle.

Varis Belirtileri: Belirtileri, deri yüzeyindeki damarlar eğri, büğrü olup şişerler. Deri rengini kaybeder. Akşam saatlerinde de ayak bilekleri şişebilir. Banyodan sonra, aybaşı halinde, sıcak havalarda veya uzun süre ayakta kaldıktan sonra, yorgunluk, bacaklarda ağrı, karıncalanma ve dolgunluk hissedilir.

Varis Tedavisi

Tedavisi için; damarlardaki biriken kanın enjektörle alınması, sülük kullanmak gibi çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Varis çorabı ise varisi tedavi etmese de varis oluşumunu azaltmak için kullanılan yöntemlerden birisidir. Tedavi doktor gözetiminde yapılmalıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Bitkisel Varis Tedavisi

Yemeklere kattığınız soğanı kabuklarıyla pişirmek faydalı olabilir. Ayrıca, limon kabuğu, ginko, menekşe ve at kestanesi gibi bitkiler kılcal damarların esnekliği arttıran, geçirgenliğini azaltan ve kan dolaşımını desteklemek gibi etkilerle varislere karşı faydalı olabilir.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Kadın kısırlığı ve tedavisi

Kadın kısırlığı ve tedavisi

1- TÜPLERLE – RAHİM KANALLARIYLA İLGİLİ PROBLEMLER Rahmin iki yanına yer alan tüpler yumurta ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir