Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Vücudunuzdaki şişkinliği atın

Vücudunuzdaki şişkinliği atın

Sürekli oturarak çalışıyorsanız veya çok hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız vücudunuzda oluşacak şişkinlik ve ödeme davetiye çıkartıyorsunuz demektir.

Ancak bu haberimizden sonra vücudunuzda ödem ve şişkinliği atmanız artık mümkün.

Yemekleri yavaş tüketin

Yemekleri hızlı tükettiğiniz zaman çiğnerken havayı da yutmuş olursunuz ve bu durum vücudunuzda şişlik ve ödem oluşmasına neden olur. Yemekleri hızlı ve büyük parçalar halinde tüketmeniz aynı zamanda sindirim problemlerine de yol açmaktadır. Sindirme işlemine ilk olarak ağızda çiğneme yöntemi ile başlarsanız hazımsızlık problemlerinin önüne geçmiş olursunuz.

Endişe ve stres ortamından uzak durmaya çalışın

Çok heyecanlandığımız zaman veya stresli olduğumuz dönemlerde karnımızda bir ağrı hissederiz. Çünkü endişe ve stres beynimizin sindirim sistemine etki eden kısmını kapatır buda karın ağrısıyla beraber sindirim sisteminizi de etkiler.

Hareket edin

Basit bir çözüm yöntemi bile olsa egzersize vakit ayıramadığınız zamanlar bolca yürümeyi tercih edin. Her gün belli aralıklarla yapılan egzersiz ve yürüyüşler şişkinliğinizin giderilmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Çiğ sebze tüketirken dikkatli olun

Araştırmalara göre, çiğ sebzelerde rafinoz ve nişasta oranı fazla olduğu için gaz ve şişkinlik yaratabilir. Bu sebepten çiğ sebzeleri buharda pişirerek şişkinlik sorununuzu önleyebilirsiniz.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*