Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Vücut direncinizi artırmanın yolları

Vücut direncinizi artırmanın yolları

Kişinin kendini halsiz, bitkin hissetmesi ve kolay hastalanması vücut direncinin düştüğünü gösteren en önemli belirtilerin başında geliyor. Peki vücut direncini artırmak için hangi içecekleri tüketmelisiniz?

Enfeksiyonlardan korunmanın en etkili yollarından birisi vücut direncini artırmak. Yaz aylarında da görülebilen grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklardan vücut direncinizi yükselterek korunabilirsiniz. Dengesiz beslenmenin de önemli rol oynadığı vücut direnci, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme yöntemleriyle artırılabilir. Kişinin kendini halsiz, bitkin hissetmesi ve kolay hastalanması vücut direncinin düştüğünü gösteren en önemli belirtilerin başında geliyor. Peki vücut direncini artırmak için neler yapmalısınız?

VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRAN İÇECEKLERDEN FAYDALANIN

Meyve suları içerdiği yüksek antioksidan sayesinde vücudu bakterilere karşı korur ve vücut direncini artırır. Çilek, karpuz, portakal, nar ve muz gibi meyveleri blenderdan geçirerek sağlıklı meyve karışımları elde etmek mümkün. Bunun yanında günde en az bir kere kuşburnu ve yeşil çay tüketmek de oldukça faydalı. Rezene çayı da vücut direncini artıran içecekler arasında yer alıyor. Su tüketimi de sağlıklı bir vücut için en önemli detayların başında geliyor. Günde en az 8-12 bardak arası su tüketmek vücudu zinde tutuyor ve toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırıyor. Süt ve ayran da vücudu sağlıklı tutan diğer içeceklerden. Muz, çilek ve kiviyi blenderda karıştırıp hemen tüketerek vücut için gerekli mineralleri kolayca alabilirsiniz.

SEBZE VE MEYVELERE AĞIRLIK VERİN

Sebze ve meyvelere beslenme düzeninde yer vermek vücut direncini artıran vitaminleri de almanızı sağlar. Hücre yenilenmesi ağız, diş sağlığı, doku onarımı ve deri sağlığı için kalsiyum, magnezyum, demir, B2, E, ve C vitaminlerinden zengin olan meyve ve sebzeler tüketmek önemli.

PROTEİN TÜKETMEYE ÖZEN GÖSTERİN

Vücut direncini koruyan en önemli besinlerin başında protein geliyor. B2, B6 ve B12 açısından zengin olan hayvansal gıdalar, C vitamini içeren uygun sebze ve meyvelerle birlikte tüketildiğinde vücudun mikroplarla savaşmasını kolaylaştırıyor. Izgara tavuk veya dana etinin yanında haşlanmış brokoli, kabak ve havuç gibi sebzeler tüketmek idealdir.

EGZERSİZİ İHMAL ETMEYİN

Vücut yağındaki artışı önlemek için günde en az 30 dakikanızı egzersize ayırmanız çok önemli. Düzenli yürüyüş ve koşu gibi aktiviteler felç, diyabet, kalp ve damar hastalıklarını önlemede oldukça etkili. Gün içinde aldığınız kaloriyi yakmanın da en etkili yolu egzersiz yapmak.

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*