Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Bazılarımızın vücudunun çeşitli bölgelerinde bazılarımızın ise sadece göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, sevecen kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl çare edilir?

Birçok yağ bezesi göz çevresinde minik boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir tedavi yöntemi uygulamaya gerek olmayan kistlerdir. Gerçekten kesin olarak da yağ bezelerinin nedenleri hemen şimdi bilinmiyor. Oysa ciddi boyutta olan ve ağrıya yol açan yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri risk teşkil etmez.

Yağ bezesi nedenleri

Vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan yağ bezeleri artan bir şekilde büyüyor ve sızı gibi dağıtılmış şikayetlere yol açıyorsanız, yerel uyuşturma altında bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp her tarafta kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

Yağ bezeleri nasıl geçer?

Psikolojik olarak hastalık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Fakat sizi rahatsız etmiyorsa, çare edilmesine de gerek yok demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında işlem görebilen yumurta ve spermin kalitesinin ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*