Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Yaza 6 adımda hafif girin!

Yaza 6 adımda hafif girin!

Beklenen yaz nihayet geldi. Yaz demek çoğumuz için tatil demek. aynı sürede hafiflemek, fazlalıklardan kurtulmak ve azalmak… Kıştan kalan çok kilolardan kurtulmanın tam zamanı.

Kısa aralıklarla yapılan sağlıksız ve dengesiz diyetlerle yaşanan kilo kaybının kısa bir süre sonra fazlasıyla geri döneceği uyarısında bulunan Diyetisten Ayşe Cengiz, altı adımda sağlıklı kilo vermenin püf noktalarını paylaştı.

1- Her gün düzenli kahvaltı yapmayı alışkanlık durumuna getirin. Kahvaltınızda kaliteli protein kaynakları; yumurta, peynir, mevsim sebzeleri ve “ölçülü” tam tahıl ekmeği olmalı. bazen değişiklik yaparak bir kase yoğurt, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, bir elma rendesi ve biraz tarçın ilavesi ile kahvaltınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Peki ne kadar su içmeliyiz? kolay bir hesaplama yöntemiyle öğrenebiliriz; kilonuzu 30 ile çarpın ve çıkan sonucu (mililitre) metre hesabı olarak düşünün. mesela kilonuz 78 ise 30`la çarptığınızda çıkan sonuç 2340. Yaklaşık 2.üç litre eder. Bu hesaplama yöntemine göre günlük şekilde, yaklaşık iki buçuk litre su içmeniz gerekebilir.

3– Ana öğünleri beklemeden ara öğün alışkanlığı kazanın. Böylece kan şekerinizi
dengelenecek ve çok acıkmadığınız için “beslenme programınızı bozmadan” devam etmiş olacaksınız. Bu mühim bir nokta!

4- Vücudunuzun ödem yapmaması için tuzlu ve hazır gıdalar tüketmemeye dikkat edin. ödem atıcı maydanozu limonlayarak, bol bol tüketebilirsiniz. Unutmayın, Yeşil çay da hem ödem atıcı hem de yağ yakıcıdır.

5– Her gün düzenli şekilde spor yapın. bilhassa de her sabah, kahvaltıya başlamadan önce 45 dakika yada 1 saat yürüyüş yapın. Egzersiz, güne daha enerjik başlamanızı ve psikolojik olarak daha sorunsuz hissetmenizi sağlayacaktır.

6- Kararlılığı elden bırakmayın. bütün bunları kullanmanız ve sabırlı olmanız işinizi çok fazla kolaylaştıracaktır

Yaklaşık igokcek

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*