Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel Bilgiler / Yüzme ve dalışın müthiş faydaları var

Yüzme ve dalışın müthiş faydaları var

Su ortamında gerçekleşen sporların birçoğu, dayanıklılığı teşvik eden hem aerobik hem de anaerobik egzersizlerin koordinasyonunu gerektirir. Doğrudan bir neticede, yüzme, dalış ve yarı aktiviteler, kendimizi daha uzun vakit zorlamamıza muavin olur. Genç yetişkinlerin refahı bedensel durumlarıyla ilk elden ilişkilidir. 21’inci yüzyılda çoğu genç yetişkini korkutma eden fazla şişman olmaktan kaçınmanın en hoş yolu su sporları yapmaktır.

ZİHİNSEL YETENEKLERE KATKIDA BULUNUR : Benzer anda çok sayıda kasın koordine edilmesi hafızamız üzerinde fazla olumlu bir etkiye sahiptir. Su topu ve yüzme gibi sporlar bizi nefesimizi tutmaya ve akciğer kapasitemizi arttırmaya ve zihinsel yeteneklerimize katkıda bulunmaya zorlar.

TAKIM ÇALIŞMASINI TEŞVIK EDER : Birçok spor dalında başarı, takım arkadaşlarıyla işbirliğine dayanır. O Kadar çok spor gibi su sporları da toplumsallaşma, dostluk ve duygusal us yürütmeyi desteklemesinin yanı sıra, saygının ve sportmenliğin önemini aşılar.

SÜRÜKLEYICI POSTÜR : Bilhassa yüzmek laf konusu olduğunda, su ortamında yaptığınız bedensel mücadele, omurganızı daraltarak dengenizi geliştirmenize ve daha iyi bir karoser duruşuna sahip olmanıza katkı sağlar.

HASTALIKLARLA MÜCADELEYE YARDIMCI OLUR : Su sporlarının bir başka paha biçilemez faydaları; obezite ve sırt ağrısı gibi kayıtlı hastalıklarla savaşabilmeleridir. Örneğin, uyumlu sörfün, diyabetle mücadelede çok iyi bir müttefik olduğu kanıtlanmıştır. Dalgalara çarpma ve bu heyecan verici sporun tadını sonuç zamanı!

KRONİK HASTALIK RİSKİNİ AZALTIR : Su sporları şahane bir egzersiz formudur, çünkü vücudunuzun anında her yeri çalışır, kalorileri doğal şekilde yakmanıza asistan olur. Metabolizmanızı ve dolayısıyla istikrarsız alımınızı ve iştahınızı artırır. Kronik hastalıklara aleyhinde bağışıklığı artırır, dinç ve enerji doymuş kalmanıza asistan olur.

DIYABET VE KRONİK KALP HASTALIĞI RİSKİNİ AZALTIR : Diyabet ve kronik kalp hastalığı olan kişilerin genel sağlıklarını kontrol aşağı yakalamak için bazı yaşam tarzı değişikliklerine ihtiyaçları vardır. Su sporları, hatta sadece su üzerinde yüzmek ve bir takım hafif egzersizler yapmak, gerginlik seviyenizi düşürmeye ve sizi rahatlatmaya asistan olur, bu da genelde kalp ve cisim için iyidir.

ARTRİTLİ INSANLAR İÇİN FAYDALI : Suyun akışkanlığı ve yumuşaklığı eklemlere aleyhinde doğal olarak yatıştırıcıdır. Snorkelle yüzme ve yüzme gibi su aktiviteleri, semptomları şiddetlendirmeden etkilenen eklemlerin kullanımını kolaylaştıracaktır. Romatoid artritli kişilerde hidroterapi tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

KEMİK YOĞUNLUĞUNU ARTIRIR : Bir koşu bandı üstünde kasları çalıştırmak ihtiyar irk ve postmenopozal kadınlar için en iyi seçenek olmayabilir. Kano, su bisikleti, kürek çekme ve benzeri su sporları, kemik yoğunluğunu artırmaya muavin olan fazla tercih edilen egzersiz türleridir.

RUH SAĞLIĞINI GELİŞTİRİR : Öteki sporlar veya alıştırma formları gibi su sporları da cisim için iyidir. Hem, zihin için de iyidir. Suyun sakinliği; gerginlik, anksiyete ve depresyonu azaltır. Örneğin yüzmenin, keza erkeklerde hem de kadınlarda ruh halini iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Su sporları harika bir çalışma biçimidir, çünkü bunlar hem bedene keza de akla fayda sağlar.

Yaklaşık

Dikkatinize çekebilir

Âmâ Eden Hastalıklar

Âmâ Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan bununla birlikte körlüğe niçin olan hastalıklar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

/*